Help Haus s.r.o.

Lídr technologického pokroku pro stavby rodinného bydlení

CentrumZdravéhoBydlení bourá mýty

Počet shlédnutí: 664

Zajímavá stavební technologie, pořizovací cena i následné provozní náklady jsou přednostmi domů od společnosti Help Haus s.r.o.

CentrumZdravéhoBydlení bourá mýty

Stavební systémSamozřejmě i rodinné domy podléhají nejrůznějším módním vlivům. Stavějí se pro několik generací a svoje majitele zpravidla přežívají. Tradiční pojetí podoby rodinného domu, je architektonicky obecně považováno za nadčasovost a tak jakýsi střední proud, mnozí stavebníci upřednostňují i v jednadvacátém století zvlášť, když tradice oceňovaná z vnějšího pohledu, je v těchto případech doprovázena zcela aktuálním obsahem. Většina stavebních pozemků je omezena různými regulativy a proto ke každé realizaci přistupujeme osobitě.V prvé řadě klienti kladou důraz na pořizovací náklady, ovšem spolek centrum zdravého bydlení je dále.
Hledejme dokonalé materiály a technologie, které domu dají patřičnou užitnou hodnotu. Přednostmi mohou být např. celoročně velmi malá spotřeba energií, poměrně nízké náklady na pořízení, ale tou nejvyšší devizou je zdravé prostředí uvnitř budovy. Varujme se plísní, skryté narůstající vlhkosti, výparů formaldehydu, z prachu a nasákavých materiálů složených stěn.

Kvalitní řešení představuje komplexní přístup – výběr technologie, projektovou dokumentaci, technologickou kázeň během realizace stavby a také doporučení pro užívání (návod k používání stavby).

Až na výjimky lze celou záležitost vyřídit v období jednoho roku. Dbáme o informace, proto již ve fázi rozhodování připravujeme nejen pořizovací náklady, ale i budoucí provozní náklady za daných podmínek. V případě potřeby nás kontaktujte.
Jedním z příkladů je dům s roztomilým typovým označením Jiřina, jenž byl realizován jednou společností ze  společenství firem Centrum Zdravého Bydlení. Dům má všechny vzpomínané kvality. Jednopodlažní pojetí celé stavby, je již delší čas velmi žádané a rovněž valbová střešní konstrukce patří k tradičnímu pojetí rodinného domu. Obyvatelé tohoto domku pak oceňují hlavně poskytované pohodlí a důsledné oddělení klidové - noční části domu od rušnější zóny obytné.
Stavební konstrukce se skládají z obálky bydlení a bez jakékoli nadsázky tvořenou tenkou, pevnou, difusně otevřenou stavební konstrukcí spolu s předsazenou montáží oken a zateplením. Použitý je systém ze skořepinových tvárnic jenž je kostrou správně konstruovanou

Centrum zdravého bydlení je pro mimina

s ideálními předpoklady pro zdravé prostředí v budově. Přednosti této technologie nejsou u nás novinkou, ale převážně ve Francii a v Belgii již pětasedmdesát roků úspěšně fungují. Ve Francii se jedná o nejpoužívanější konstrukční systém, jímž je momentálně stavěna většina rodinných domů. Všechny přednosti systému provází jistá výjimečnost tkvící právě ve skutečnosti, že tepelně izolační vrstva je umístěna na vnitřní straně obvodového zdiva a vnitřní zdivo tvoří samostatnou stavební část. Filozofie tohoto řešení se jednoznačně postavila k problému zateplování. Toto řešení nejen že nepřipouští myšlenku kumulace tepla v obvodových zdech, ale jde ve svém tvrzení ještě dál. Otevírá otázku kondenzací par ve stavebních konstrukcích a řeší již jejich příčiny. Konfrontuje technologie používající nasákavé, jemnými částicemi tvořené stavební prvky působící jako houba, či celoživotně uvolňující formaldehyd z pojiv či lepidel. Ty jsou po té vlivem vlhkosti přímo humusem pro vznik mikrobiálních procesů ve stěnách.

Kdo se s tímto záklaním principem srovná, ten pak zřejmě přijme i myšlenku, že vyhřívání obvodových zdí domu (tedy právě akumulace tepla) znamená vlastně tepelné ztráty a zdravotní rizika jak dříve zmíněno - ze sporů plísní, výkalů roztočů a dalších mikrobiálních následků jenž je již obecně prezentováno pod názvem Syndrom nemocí z budov. Ano, zdicí systém s vnitřním zateplením svým způsobem bourá zakořeněné mýty.

CentrumZdravehoBydleni.cz
Adolf Štětka 608161003; nano-gel@seznam.cz;

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info